• Anons 1
 • Anons 2
 • Anons 3
 • Anons 4
 • Anons 5
 • Anons 6
 • Müzik 1
 • Müzik 2
 • Müzik 3
 • Müzik 4
 • Müzik 5
 • Müzik 6

Santral Ses Kaydı

Telefon santraliniz için profesyonel santral ses kaydı seslendirme yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat edilmesi gereken hususları ve bir takım ayrıntıları sizlerle paylaştığımız bu yazıda faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Yukarıdaki bölümde de santral ses ve müzik örneklerini inceleyebilirsiniz.

Santral Ses Kaydı

Santral ses kayıt örnekleri arasından seçim yapılmalı

Santral anonsu seslendirme yaptırmadan önce santral ses kayıt örneklerini dinlemeli, mutlaka şirketinize yakıştırdığınız veya size uygun olduğunu düşündüğünüz seslendirme sanatçısını seçmelisiniz.

Her sektör için farklı gereksinimler olsa da, metinler aşağı yukarı birbirine benzemektedir. Fakat santral seslendirmesini benzersiz yapan en önemli özellik, anonsu seslendiren sanatçıdır. Bu nedenle telefon anonsunuzu yapacak seslendirme sanatçısı seçimine biraz zaman ayırmalısınız.

Santral seslendirme metni nasıl oluşturulur?

Bir önceki bölümde kısaca bahsettiğimiz santral seslendirme metinlerinin birbirine benziyor oluşu sizi yanıltmasın. İlla ki metni özgünleştireceğiniz, firma tanıtımınızı araya ekleyeceğiniz metin versiyonları da değerlendirilmelidir. Fakat standartlaşmış bazı unsurlar var ki bunlara müdahale etmemelisiniz.

Örneğin İngilizce dilindeki anonslara geçiş anonsu olan “please press 9 for English” metnine müdahale etmenizi önermiyoruz. Özellikle 9 rakamı İngilizce bilen personele aktarmak veya İngilizce IVR menüsüne yönlendirmede artık standart halini almış ve insanlarda alışkanlık olmuştur. Santral ses kaydı için örnek metinlere ihtiyacınız varsa https://www.starseslendirme.com/santral-seslendirme-metinleri/ sayfamızda birden fazla demo metne ulaşabilirsiniz.

Robot Operatör Ses Kaydı nedir?

Analog model telefon santrallerinin tamamına yakınında anons sesleri bir robot operatör kartına yüklenmektedir. Bundan dolayı analog santral kullanıcıları arasında santral anonsları robot operatör seslendirme olarak anılmaktadır. Yeni nesil dijital veya ip santral sistemlerinde ise sesler yazılımın içine bilgisayar ekranından eklenmektedir.

Santral anons seslendirme uygun fiyatlarla

Robot operatör ses kayıtları olarak tabir edilen santral sesleri aslında bütün cihazlara yüklenebilen anonsları ifade etmektedir. Santral robot seslendirme, bekletme anonslarıyla karıştırılmamalıdır. Bir çok analog modelde bekleme müziği veya bekleme anonsları yayınlayabilmek için ayrı bir ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır.

Şirketiniz için bir telefon santrali satın alacaksanız, ip santral modellerine yönelmenizde yarar var. İleriye dönük ve genişlemeye müsait sistemle olması başta olmak üzere, analog modellerde yapılması uzun bir süreç gerektiren robot yükleme işlemi bile dijital modellerde kolayca yapılabilmektedir.

Santral seslendirme nasıl yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, metinlerin hazırlanması, ses ve müzik seçiminin yapılmasından sonra santral seslendirme hazırlık aşamalarını tamamlamış olacaksınız. Eğer ajansımızdan bir santral anons ses kaydı siparişi vermek istiyorsanız iletişim sayfamızda bize ulaşabileceğiniz bilgiler bulunmaktadır.

Gönderdiğiniz santral anons metinleri seçtiğiniz seslendirme sanatçısı tarafından seslendirilecek ve sitemizden beğendiğiniz müzikle montajı yapılarak size gönderilecektir. Ardından robot operatör kartına veya ip santral yazılımına entegrasyonu için servisinizle görüşebilirsiniz. Bir çok kullanıcı hazırladığımız anons seslerinin ip santrale yüklenmesi işlemini kendisi gerçekleştirebilmektedir.

Santral seslendirme fiyatları nedir?

Santral seslendirme fiyatı, standart santral anons sesleri için Santral Seslendirme Fiyatları sayfasında yayınladığımız fiyat listesinde yer aldığı şekildedir. Fakat daha kapsamlı bir santraliniz veya bir ivr sisteminiz varsa bizimle iletişime geçerek özel teklif alabilirsiniz. Santral anons fiyat teklif taleplerini bize ulaşır ulaşmaz değerlendiriyor ve hızlıca geri dönüş sağlıyoruz.

Profesyonel santral ses kaydı için hazırsınız!

Bütün ayrıntıları öğrendiğinize göre şimdi mükemmel bir santral ses kaydı için hazırsınız demektir. Müşterileriniz şirketinizi aradığında profesyonel bir santral anons seslendirme ile karşılaşacaklar ve firmanız için olumlu şeyler düşünmeye başlayacaklar.